Z życia parafii

Bajkowe Jasełka

7 stycznia br. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Biłgoraju zaprezentowały „Bajkowe Jasełka”. Przedstawienie mogliśmy obejrzeć w naszym kościele po Mszy św. o godz. 10.00.

Matka Boża z Dzieciątkiem Jezus, św. Józef i Aniołki to znane wszystkim postacie i nikogo ich widok nie zdziwił. Dlatego z tym większą ciekawością przyglądaliśmy się bajkowym postaciom, które co chwilę podchodziły do Świętej Rodziny.

Jako pierwsza przyszła ze swoim podarunkiem dziewczynka z zapałkami. Po niej przyszli Jaś i Małgosia, którzy uciekli z chaty złej czarownicy i Pinokio z długim nosem, który obiecał już zawsze być grzecznym i słuchać Boga i rodziców.

Swój prezent w postaci plastra miodu przyniosła nawet urocza pszczółka, przyszły również Smerfetka i Czerwony Kapturek. U stóp Jezusa co chwile pojawiały się nowe prezenty. Sierotka Marysia miała dla Dzieciątka białą poduszeczkę, a rybak małą złotą rybkę.

Każdemu z nich Matka Boża serdecznie dziękowała i gorąco zapraszała do stajenki.

Pomiędzy pojawieniem się każdej kolejnej bajkowej postaci, mogliśmy wysłuchać pięknych kolęd w wykonaniu naszej dziecięcej scholi.

Bardzo dziękujemy dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 4 i ich opiekunom za przygotowanie tych pięknych jasełek!

Zdjęcia można obejrzeć w galerii na naszym parafialnym Facebook’u:  http://www.facebook.com/ParafiaChrystusaKrolaWBilgoraju/photos/