Aktualności Z życia parafii

Bierzmowanie 2020

28 czerwca, na Mszy o godz. 8.00, ks. biskup Mariusz Leszczyński udzielił naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.

„W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus rozmawia ze swoimi uczniami o miłości, którą powinni żyć, którą powinni się kierować między sobą i adresować ją względem innych, zaczynając od najbliższych” – mówił ks. biskup podczas Homilii. „Czy to tylko problem dotyczący uczniów Pana Jezusa? – pytał.

Ks. biskup mówił o warunkach jakie Jezus stawia tym, którzy idą za nim. „Do wszystkich odnosi się ta sama prośba i to samo zadanie: Będziesz miłował” – Tłumaczył, że na pierwszym miejscu powinniśmy zawsze stawiać Pana Boga, nawet ponad miłość do matki, czy do ojca. Bo taki właśnie porządek ustanowił Bóg.

Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego.

Po uroczystym udzieleniu Sakramentu Bierzmowania, przedstawiciele młodzieży wyrazili swoją szczerą wdzięczność ks. biskupowi. Wręczyli kwiaty również ks. Pawłowi, ks. Radkowi i ks. proboszczowi, dziękując za modlitwę i włożony trud w przygotowanie ich do tego wyjątkowego dnia.