Aktualności Z życia parafii

Biskup poświęcił Prywatną Szkołę Podstawową

3 października br. gościliśmy w naszym kościele ks. biskupa Mariusza Leszczyńskiego, Dyrekcję, przedstawicieli i uczniów Prywatnej Szkoły Podstawowej, która od września br. funkcjonuje na terenie naszej parafii.

„Szanowny księże biskupie, w imieniu całej społeczności Prywatnej Szkoły Podstawowej w Biłgoraju, dziękujemy za przybycie i prosimy o modlitwę i sprawowanie Eucharystii w naszej intencji oraz wszystkich gości przybyłych na tą uroczystość.” – prosiła dyrektor szkoły pani Justyna Wąsala Góra.

Dziękuję Wam za to, że te wszystkie dzieci będą razem, tak jak są razem w rodzinie. Szkoła jest właśnie przedłużeniem rodziny. Dzieci nie można dzielić, trzeba je łączyć. Dzieci szczególnej troski potrafią mieć niesamowite zdolności, takie, że aż zadziwiają świat i my te zdolności musimy w nich odkryć. Często nie wystarczy umiejętność rodziców, potrzeba specjalnego przygotowania i powołania, żeby umieć z tym dzieckiem pracować, by pomóc mu wydobyć te talenty, które są ukryte głęboko w sercu i umyśle.” – powiedział ks. biskup na początku kazania, dziękując dyrekcji i gronu pedagogicznemu, że ta szkoła tutaj zaistniała i życzył, by wszystkie okoliczności sprzyjały rozwoju szkoły.

Ks. biskup zszedł z mikrofonem z prezbiterium, by być bliżej dzieci. Tłumaczył, że wszyscy jesteśmy równi. „Świat próbuje kwalifikować ludzi wg. swoich kategorii, ale przed Bogiem, przed Kościołem, to są ludzie, którzy mają taką samą godność, wrażliwość i miłość. Tylko podejście do każdego musi być inne. Może jakieś specjalne i wypracowane, by chorym ludziom pomóc zaistnieć, by czuli się pełnowartościowi.”

„Szkoła to jest czas szczególny i trzeba wykorzystać każdą chwilę, żeby się ubogacić w tę wiedzę, żeby pogłębić swojego ducha. „

Kazanie ks. biskupa, pełne przykładów z życia, pozwoliło zrozumieć słowa, tak często wypowiadane przez św. Jana Pawła II, który powtarzał „Prawdziwie wielkim jest ten, kto się chce czegoś nauczyć”.

Po uroczystej Mszy świętej i serdecznym podziękowaniu przez ks. proboszcza, za przybycie i wspólną modlitwę, ksiądz Biskup Mariusz Leszczyński, wraz z kapłanami z naszej parafii, udał się do szkoły, by osobiście poświecić nową placówkę.