Aktualności Z życia parafii

Gaszyn Challenge dla Igi

Gaszyn Challenge to wyzwanie, w którym po zrobieniu 10 pompek, lub w przypadku kobiet – 10 przysiadów, nominuje się kolejne osoby lub całe grupy, nagrywa filmik, wrzuca do sieci i wpłaca pieniądze na rzecz chorego dziecka.

Pomysłodawcą całej akcji jest strażak z OSP z Gaszyna, druh Marcin Topór. W ramach akcji wystarczy zrobić 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na zbiórkę prowadzoną dla konkretnego, chorego dziecka.
Zasady dotyczące wysokości wpłat, jak i ilości nominowanych osób, można łamać, ale tylko w górę.

Wyzwanie Gaszyn Challenge stało się bardzo popularne w całej Polsce, a na początku lipca wzięły w nim udział również grupy z naszej parafii.

Jest to ciekawa forma pomocy, która nie tylko motywuje do zbiórki, ale też integruje osoby biorące udział w tym wyzwaniu,

W naszej parafii Gaszyn Challenge rozpoczęła wspólnota Przyjaciele Oblubieńca, która została nominowana przez wspólnotę z par. św. Jerzego.

Gaszyn Challenge wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca

Wraz z ks. Radkiem, wykonali zadanie i zebrane pieniądze wpłacili na konto naszej małej parafianki Igi.

https://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/iga_karczmarczyk_9867

Gaszyn Challenge wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca z naszej parafii

Przyjaciele Oblubieńca nominowali do wykonania zadania kolejne trzy grupy: Liturgiczną Służbę Ołtarza z naszej parafii, wraz z ks. opiekunem, wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca z Radzięcina i grupę Biłgorajskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę wraz z organizatorem panem Mirosławem Lipińskim.

Nasi ministranci odpowiedzieli bardzo szybko na wyzwanie, bo już następnego dnia zebrali się z ks. Radkiem przy głównych drzwiach kościoła, by pompować dla małej Igi.

Gaszyn Challenge Liturgicznej Służby Ołtarza z naszej parafii

Wyzwanie przyjęły również pozostałe dwie grupy, w tym uczestnicy Biłgorajskiej Pielgrzymki Rowerowej, którzy wykonali swoje zadanie w drodze na Jasną Górę.

Każda grupa nominowała trzy kolejne, zachęcając do wpłat na rzecz chorej Igi. Miejmy nadzieję, że udział w tym Gaszyn Challenge pomoże rodzicom dziewczynki w opłaceniu jej rehabilitacji.

Każdego, kto chciałby pomóc, gorąco zachęcamy do indywidualnych wpłat: https://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/iga_karczmarczyk_9867