Z życia parafii

III Parafiada u Chrystusa Króla

Mnóstwo przygotowań, mnóstwo zaangażowanych osób i mnóstwo atrakcji. A to wszystko na trzeciej już Parafiadzie u Chrystusa Króla zorganizowanej przez naszą parafię Chrystusa Króla, Szkołę Podstawową nr 4, Zespół Szkół Leśnych i Radę Osiedla „Różnówka” w Biłgoraju.

Niedzielne popołudnie 24 czerwca br. nie zapowiadało się ani słoneczne, ani upalne. Nie przeszkodziło to jednak w organizacji corocznego rodzinnego festynu, który punktualnie o godz. 14.00 otworzył nasz ks. proboszcz Józef Michalik. Serdecznie powitał wszystkich zebranych i gorąco zaprosił do wspólnej zabawy i kosztowania przygotowanych smakowitości.

Jako pierwsza wystąpiła na scenie nasza dziecięca schola, która w tym roku zdobyła nagrodę laureata w X Diecezjalnym Dziecięcym Festiwalu Piosenki Religijnej w Gromadzie.

Jak co roku wielkim powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, w której główną nagrodą był rower górski ufundowany przez pana Mirosława Lipińskiego.

Na scenie wystąpiło wiele zespołów, które swoją muzyką nie tylko rozweselały, ale wręcz porywały do tańca. Można było wysłuchać utwory prezentowane m.in. przez zespół BIG BAND, Belferki i Biłgorajską Kapelę Podwórkową Wygibusy. Każdy z zespołów zachwycał publiczność swoim wyjątkowym repertuarem.

Gdy jedni słuchali muzyki, inni oglądali mecze piłki nożnej. A było co oglądać!

Na boisku obok rozgrywały się bowiem ważne rozgrywki. Zagrali policjanci, księża, lektorzy i przedstawiciele parafii.

Wyniki prezentowały się następująco:

parafianie vs lektorzy – 2:1

księża vs policjanci – 2:1

parafianie vs policjanci – 3:3

ministranci vs księża – 0:3

księża vs parafianie – 2:2

 

 

Wiele meczy rozegrali też najmłodsi gracze. Wśród nich najlepiej zagrały drużyny: PSG, Manchester United, Real Madryt, Liverpool i Legia.

Królem strzelców został Gabryś Dubiel, najlepszym bramkarzem Szymon Madej, a statuetkę dla najlepszego zawodnika otrzymał Paweł Wolanin. Gratulujemy!

Na Parafiadzie było wiele atrakcji. Można było wziąć udział mi.in. w treningu z panią Agatą Wybranowską, trenerką personalną i właścicielką Klubu Fitnes Fun&Jump w Biłgoraju.

Na zakończenie Parafiady mogliśmy obejrzeć występ naszego parafialnego zespołu młodzieżowego COMMUNICO, który wraz z ks. Maciejem porwał do wspólnej zabawy całą publiczność.

Pomimo  przelotnego deszczu wszyscy bawili się doskonale! Bardzo dziękujemy wszystkim fundatorom nagród i osobom zaangażowanym w organizację Parafiady! Było super!

Zdjęcia można obejrzeć w galerii na naszym parafialnym Facebook’u:  http://www.facebook.com/ParafiaChrystusaKrolaWBilgoraju/photos/