Z życia parafii

Jakim owocem jesteśmy?

Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity.

Na Spotkaniu z Ewangelią, które odbyło się w ostatnią Niedzielę kwietnia, ks. Maciej tłumaczył dzieciom co to znaczy „przynosić owoc obfity” i „trwać w Jezusie”.

Na początku dzieci dostały zadanie, by rozpoznać całe mnóstwo różnych owoców. Praca, zdawałoby się bardzo prosta do wykonania, wcale taka łatwa nie była, a szczególnie dla najmłodszych uczestników spotkania.  Z pomocą starszych koleżanek dzieci poradziły sobie jednak doskonale i już po chwili mogły przystąpić do kolejnego zadania.

W drugim czytaniu (J 15,-8) dzieci szukały konkretnych wskazówek co robić i czego nie robić, by trwać w Jezusie.  Zachowywać Boże przykazania, ufać Bogu, wierzyć w Jezusa Chrystusa i miłować się wzajemnie czynem i prawdą.

Ks. Maciej starał się przybliżyć dzieciom Ewangelię i prostymi słowami tłumaczył co oznaczają konkretne stwierdzenia i zdania. Każde takie spotkanie daje dzieciom nie tylko dużo radości i okazji do wspólnych zabaw, ale też pomaga zrozumieć Słowo Boże.

Spotkania z Ewangelią odbywają się w każdą Niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 w salce w bocznej nawie kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci!