Aktualności Z życia parafii

Jubileusz 40-lecia kapłaństwa ks. proboszcza

Pan kiedyś stanął nad brzegiem, Szukał ludzi gotowych pójść za Nim;
By łowić serca Słów Bożych prawdą.
O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś, Twoje usta dziś wyrzekły me imię. Swoją barkę pozostawiam na brzegu, Razem z Tobą nowy zacznę dziś łów.” – te piękne słowa piosenki na wejście wprowadziły nas w przeżywanie wyjątkowej uroczystości, którą 13 czerwca obchodziliśmy w naszej parafii.

„Moi drodzy, jako lud Boży, lud święty, dzieci Boga, przychodzimy w świętym dniu tygodnia, wolnym od pracy, aby naszemu Panu Bogu oddać należną cześć i chwałę. Robimy to przez największą z modlitw: żywe spotkanie z Bogiem w Jego Słowie i Eucharystii.” Mówił ks. Radek.

Modliliśmy się w intencji ks. proboszcza w dniu 40 rocznicy jego święceń kapłańskich. Dokładnie 40 lat temu, 13 czerwca, Pan Bóg powołał go do służby w Kościele i udzielił sakramentalnej mocy.

Życzenia obfitości Bożych darów złożyli księdzu proboszczowi przedstawiciele parafii, wspólnot modlitewnych, Zespołu, LSO i Zespołu Szkół Leśnych.

Z okazji 40-lecia kapłaństwa życzymy Ci księże proboszczu błogosławieństwa Bożego, mocy Ducha Świętego i nieustającej gotowości serca zasłuchanego w Jezusowe Słowo. Niech Bóg obdarzy Cię zdrowiem i siłą na dalsze lata posługiwania!