Z życia parafii

Już jest! Narodził się nam Zbawiciel!

Boże Narodzenie to czas radości i świętowania. Czas łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. Niestety często zapominamy po co, tak naprawdę, są te Święta. Świętujemy urodziny zapominając o Jubilacie…

Dzieci i młodzież w przedstawieniu pt. „Do Betlejem nie jest tak daleko”, które odegrały przed Pasterką, starały się przekazać prawdziwy sens Świąt Bożego Narodzenia.

Oto na scenę jako pierwsza wchodzi Maryja. Ta, która uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane jej od Pana.

Matko Ciszy i Jasności… Matko przedziwna…  Matko Niewidzialnego… Światło Twoich oczu… Pokój Twojej twarzy… Oto początek oczekiwania.

 

Po chwili podchodzi do Niej Mały Jezus, żaląc się: Szukam miejsca, tu w Betlejem, w domach i w gospodzie, ale wszędzie drzwi zamknięte, gdzież mam się narodzić?

Maryja z przejmującym smutkiem odpowiada: Nie było miejsca dla Ciebie…

 

 

 

 

 

 

W przedstawieniu można było zobaczyć sceny z życia zapracowanej i zabieganej rodziny. Był dwunastoletni chłopiec, który od rodziców, zamiast ich miłości, otrzymał strach, zabawki i najnowszy telefon. Była też córka, której brakowało uwagi i czułości rodziców.

Wzruszającym momentem przedstawienia była scena, w której starszy pan spotyka kulącego się z zimna małego chłopca. Nie zostawia go jednak samego. Pomaga mu, zabiera do domu i częstuje gorącym posiłkiem.

Nie rozumie jednak dlaczego Bóg pozwala na cierpienia małych dzieci. Modląc się, zadaje Bogu pytanie: Panie, dlaczego nie uczyniłeś nic dla tego biednego chłopca? Odpowiedź Boga jest zdecydowana i nie pozostawiająca żadnych złudzeń: Jak to nic? Przecież stworzyłem Ciebie!

Dzieci i młodzież przypominali nam, że Betlejem jest bardzo blisko, na odległość wyciągniętej dłoni i otwartych szeroko ramion. Przypominali, by w tę wyjątkową noc narodzin Bożego Syna nie było samotnych i cierpiących.

Cicho, cichutko i kroku zwolnijcie! Bo miniecie stajenkę ubogą! A tam w żłobie wszak kryje się Życie! Kto w nim leży – jest Prawdą i Drogą!

Po tym pięknym przedstawieniu nadszedł czas na uroczystą Mszę świętą, czyli tzw. Pasterkę.

W Homilii ks. Maciej zastanawiał się dlaczego Anioł przyszedł akurat do pasterzy, a nie do wielkich tamtego świata. Pytał też ile jest Jezusa w tych życzeniach, które rozsyłamy do wszystkich dookoła.

„Jeśli Jezus ma przyjść do mnie, to ja muszę przyjąć Go w prostocie serca.” Być może trudno jest nam zrozumieć prawdę o Niepokalanym Poczęciu i fakt przyjścia na świat Boga w ciele małego Dziecięcia. Potrzebujemy wczytywać się w Słowo i z pokorą zaufać Panu. W Bożym Narodzeniu najważniejsza jest chwała Boga. „On nie przyszedł po to, by dać nam zdrowie i szczęście. On przyszedł po to, by dać nam Siebie. ” – mówił ks. Maciej.

„Czy Pan Bóg ma upodobanie w Tobie? Jak myślisz? Cieszy się Pan Bóg Tobą i mną? Powiem ci, że nawet jakbyś był najgorszy na świecie – Pan Bóg Cię kocha i stworzył cię z miłości. Przyszedł na świat z miłości do ciebie.

Przeżywając ten wyjątkowy czas pamiętajmy o prawdziwym sensie Bożego Narodzenia. Niech ogarnia nas pokój Boży, a blask towarzyszący przyjściu Jezusa Zbawiciela rozproszy wszystkie ciemności.

Zdjęcia można obejrzeć w galerii na naszym parafialnym Facebook’u:  http://www.facebook.com/ParafiaChrystusaKrolaWBilgoraju/photos/

Bardzo dziękujemy dzieciom i młodzieży za przygotowanie przedstawienia!

W przedstawieniu pt. „Do Betlejem nie jest tak daleko” zagrali: Ola Zyśko (Maryja), Adaś Szubiak (Jezus), Martyna Maksymiec (recytator), Martyna Bielecka (recytator, głos sprzedawczyni),  Karol Frankiewicz (głos chłopca), Michał Kukiełka (smutny chłopiec), Iza Tutka (głos matki), Magda Małek (matka), Tymek Bartnik (ojciec), Piotrek Wójcik (dziadek), Piotrek Łaba (głos dziadka), Kuba Maksim (zmarznięty chłopiec), Ania Szubiak (córka), Dominika Szubiak (głos córki), ks. Maciej (głos Boga), pan Stanisław Wołowski (oprawa muzyczna).