Aktualności Z życia parafii

LSO rośnie w siłę!

Bycie ministrantem to ogromny zaszczyt, ale również duża odpowiedzialność. Służba ministranta to nie tylko krążenie wokół ołtarza i dzwonienie dzwonkami w określonych momentach Mszy św. Jest to powołanie do służby przy ołtarzu Chrystusa, które nie każdy chłopiec chce przyjąć. 

Nie tak dawno, bo w październiku 2022r. do grona Liturgicznej Służby Ołtarza ks. proboszcz przyjął siedmiu ministrantów, a już 5 marca 2023r. pobłogosławił do służby kolejnych siedmiu chłopców.

Są nimi: Jakub Biesiadecki, Krzysztof Kapica, Piotr Kulik, Krystian Plak, Jakub Siwy, Adam Stańczyk i Ignacy Stańczyk.

Obecnie w naszej parafii jest już 33 ministrantów (w tym 14 przyjętych w tym roku szkolnym) i 16 lektorów.

„Sumiennie uczestniczyli w przygotowaniu się do pełnienia tej posługi, zostali pouczeni o wielkiej godności ministranta i jego obowiązkach, a swoją gotowość i pragnienie służenia przy ołtarzu potwierdzają swym życiem chrześcijańskim.” – mówił ks. Radosław, opiekun LSO.

Dziękujmy Bogu i wychwalajmy Jego święte Imię za to, że powiększyło się grono służących Panu w Jego świątyni. Nowych ministrantów wspierajmy modlitwą i otaczajmy wdzięczną opieką. Miłosiernemu Bogu polecajmy również ich rodziców, rodzeństwo i bliskich; niech zawsze towarzyszy im Boże błogosławieństwo.