Aktualności Z życia parafii

Niedziela Męki Pańskiej

„Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie!”

Wiwatujący tłum z palmami w rękach witał Pana Jezusa wjeżdżającego na osiołku. Ten sam tłum już kilka dni później z nienawiścią krzyczał „Ukrzyżuj Go!”

Jak to możliwe, że tak szybko zmieniło się nastawienie ludzi do Jezusa? Czy i z nami nie jest tak samo? Gdy jest nam dobrze , jesteśmy zdrowi i mamy dobrą pracę to wychwalamy Pana i wiwatujemy na Jego cześć, ale gdy tylko coś układa się nie po naszej myśli, to obrażamy się na Niego i stroimy fochy.

Jak się zachowujemy, gdy ktoś w towarzystwie wyśmiewa się z naszej wiary, z kościoła i z kapłanów? Czy potrafimy wyjść z tłumu i zaoponować? Czy jesteśmy prawdziwymi świadkami Jezusa?

W dzisiejszej Ewangelii możemy zaobserwować przeróżne reakcje na śmierć Chrystusa. Od obojętnego Piłata, poprzez uwikłanego w grzech Barabasza, aż po skruszonego złoczyńcę, który uwierzył i został zbawiony. Do której z tych postaci jest Ci najbliżej?

Zanim nadejdzie Wielki Tydzień i będziemy przeżywać mękę i śmierć naszego Zbawiciela, włączmy się w radość Niedzieli Palmowej. Z zaufaniem i prostotą zaprośmy Jezusa do naszych domów, do naszych spraw i do naszych serc.

„Czy goście weselni mogą się smucić, dopóki pan młody jest z nimi? Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy będą pościć.” (Mt 9,15)