Aktualności Z życia parafii

Nowy Rok Szkolny 2021/2022

1 września 2021 r. dzieci i młodzież ucząca się w szkołach na terenie naszej parafii, zgromadziła się wraz z rodzicami i nauczycielami w naszym kościele, by dziękować Panu Bogu za minione wakacje i prosić Go o wszelkie łaski na czas rozpoczynającego się nowego Roku Szkolnego.

„Cieszę się, że ten nowy rok nauki rozpoczynacie właśnie w świątyni, że przyszliście się tu pomodlić i poprosić Boga o błogosławieństwo” – powiedział ks. Łukasz na początku Homilii.

Opowiedział historię pewnego alpinisty, który wszedł na najwyższy szczyt Tatr – Gerlach – i tym samym odniósł w swoim życiu kolejne wielkie zwycięstwo. Niestety schodząc z góry zgubił się i nie potrafił wrócić na wyznaczony szlak. Po kilku dniach tak bardzo opadł z sił, że był już bliski śmierci.

Modlitwa do Boga i myśli o najbliższych dały mu jednak siły, by pokonać zaśnieżone wzniesienie, za którym czekał go ratunek.

„My w swoim życiu również przeżywamy wiele trudności, wiele przykrych niespodzianek. Możemy się wtedy pytać: dlaczego na mnie to przyszło? Dlaczego ja? Wysiłek, trud i zmagania zawsze przybliżają nas do określonego celu” – mówił ks. Łukasz, tłumacząc, że nie powinniśmy skupiać się tylko na bólu i trudnościach, ale wpatrywać się w upragniony cel i nie poddawać się w dążeniu do niego. „W tych trudnych chwilach trzeba wznosić dużo myśli do Pana Boga, prosić Go, by pomógł, a On na pewno wysłucha i przyjdzie z pomocą.”

„Pamiętajcie, że nie wolno się poddawać, bo bierzemy udział w zawodach, zarówno w tych duchowych, jak i intelektualnych. Te dwie płaszczyzny są ze sobą mocno powiązane i żadnej z nich nie można zignorować.

Gdy będzie Ci ciężko, wołaj do Boga swoimi słowami: Pomóż mi, bo już nie daje sobie rady!

Róbmy wszystko, by na zakończenie tego roku szkolnego móc powiedzieć: W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem.”