Aktualności Z życia parafii

Odpust parafialny – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

„Chrystus Król – ale jaki to król? Jak się odnosi do swoich poddanych, gdzie jest królestwo Chrystusa? Czy Chrystus ma wrogów, czy umie się bronić, jaka jest Jego taktyka, czy ma armię i czy do tego królestwa można się jakoś dostać?” – pytał ks. Zygmunt Jagiełło w Homilii wygłoszonej podczas Mszy św. odpustowej, 22 listopada br.

ks. Zygmunt Jagiełło

„Dzisiaj Chrystus ukazany jest jako Dobry Pasterz, który idzie szukać zagubionych owiec i my to widzimy gołym okiem w naszym życiu. To jest też moje i twoje doświadczenie. Jakże często się dzisiaj ludzie gubią… Ilu wokół nas jest takich zmęczonych, zalatanych, zdezorientowanych? Niby czegoś chcemy, a nie wiemy do końca czego konkretnie. Zobaczcie jak łatwo można się w życiu pogubić i dlatego Chrystus pokazany jest jako Dobry Pasterz, który rzuca się by iść i szukać pogubionych owiec.” – tłumaczył ks. Zygmunt.

O oprawę muzyczną Mszy świętej zadbał pan organista Stanisław Wołowski, pani Dominika Wójcik oraz nasz zespół młodzieżowy Communico.

Po uroczystej Mszy św. odmówiona została Litania do Chrystusa Króla i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie.
Błogosławione Jego królestwo, które nadchodzi.