Aktualności Z życia parafii

Parafiada 2019

23 czerwca br. był dniem pełnym emocji. Na Mszy św. o godz. 12. gościliśmy Szczep harcerski „Brzask” z Zaklikowa.

Ich Kapitan opowiadał w jakich okolicznościach został zawiązało się harcerstwo w ich miejscowości i czym ono jest dla młodych ludzi. „Dwa lata harcerskiego systemu wychowawczego opartego na służbie Bogu, na miłości do Ojczyzny, opartego na służbie i braterstwie wobec drugiego człowieka – to ta dziura, która została zatkana pomiędzy szkołą, a domem. To wspaniały, oparty na prawie i przyrzeczeniu harcerskim system wychowawczy, który oddaje wszystko to, co my rodzice chcielibyśmy aby nasze dzieci realizowały. To szczera służba wobec prawa i przyrzeczenia harcerskiego, to to że harcerz chce być pożyteczny i chce służyć innym, to że na jego słowie możemy polegać jak na Zawiszy, że harcerz w każdym widzi bliźniego, a między sobą uważają się za braci i siostry. To również to, że harcerz postępuje po rycersku, miłuje przyrodę i stara się ją poznać, staje się posłuszny wobec swoich rodziców i wszystkich wychowawców, że jest człowiekiem pogodnym, że potrafi być oszczędnym i ofiarnym. Harcerz wie, że ma sens być zawsze czystym w myśli, mowie i uczynkach oraz wolnym od nałogów.”

O godz. 14.00 na boisku Orlik rozpoczęła się „IV Parafiada u Chrystusa Króla”.

W programie były występy różnych zespołów muzycznych, w tym naszej dziecięcej scholi i zespołu młodzieżowego. Już od godz. 11.00 rozgrywały się mecze piłki nożnej juniorów, a od godz. 15.00 mogliśmy oglądać rywalizację pomiędzy policjantami, księżmi, pocztowcami i prawnikami.

Panowie pokazali grę na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Puchar tegorocznych zawodów zdobyli jednak księża. Gratulujemy!

Wielką popularnością cieszyła się również loteria fantowa, której hasło brzmiało: Raz kupujesz. Dwa razy losujesz. Każdy los bowiem brał udział w losowaniu nagrody głównej. Był nią rower ufundowany przez pana Mirosława Lipińskiego.

Atrakcji dla dzieci nie brakowało. Mogły one przejechać się konno, pozjeżdżać z dmuchanej ślizgawki, czy pomalować sobie twarze kolorowymi farbkami. W tym czasie dorośli mogli poćwiczyć z panią Agatą Wybranowską, zmierzyć sobie poziom tkanki tłuszczowej w organizmie, lub zjeść coś smacznego, np. przygotowane przez naszego ks. proboszcza, specjalnie na tą okazję, kuskus, smalczyk i pierożki. Była też pyszna grochówka i bigos. A na deser ciasta i lody. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Jak co roku, tak i tym razem, imprezę prowadził ks. Michał Mierzwa, rozweselając uczestników i zachęcając do korzystania z przeróżnych parafialnych atrakcji.

Parafiada była okazją do wspólnej zabawy w gronie bliskich, znajomych i sąsiadów. Fundusze zebrane podczas parafiady zostaną przeznaczone na zakup organów do naszej Świątyni.

Bardzo dziękujemy organizatorom i wszystkim zaangażowanym w przygotowania za wszelki trud i poświęcenie. Niech Bóg Wam błogosławi!

Zdjęcia można obejrzeć w galerii na naszym parafialnym Facebook’u:  http://www.facebook.com/ParafiaChrystusaKrolaWBilgoraju/photos/