Z życia parafii

Pasterz, wilki i owce na Spotkaniu z Ewangelią

„Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają.”

Uczestnicząc w Mszy świętej z uwagą wsłuchujemy się w czytania, psalm i głoszoną homilię. Ile z tego, co usłyszeliśmy, zostaje w naszej pamięci, a ile nam umyka?

Dzieci i młodzież, którzy przyszli na niedzielne Spotkanie z Ewangelią mogli się o tym przekonać rozwiązując krótki test. Zawarte w nim pytania takie jak: Kto jest autorem dzisiejszej Ewangelii? Jak brzmiał refren psalmu, czy kto otwiera bramę owczarni, nie sprawiły większych trudności. Były jednak i takie, które wymagały dłuższego zastanowienia. Nikogo to jednak nie dziwi, bo wcale nie jest łatwo zapamiętać wszystkie szczegóły czytań.

Wszyscy jednak doskonale pamiętali jaki był temat przewodni dzisiejszej Niedzieli. Można by go było opisać dwoma słowami: Pasterz i owce.

Na Spotkaniu z Ewangelią również znalazł się jeden pasterz, który nawoływał swoje zaginione owieczki. Był nawet wilk, który wybiegając z ukrycia skutecznie wykradał przestraszone owieczki.  🙂

Z czasem wilków przybywało, a zaginionym owieczkom coraz trudniej było wrócić do swojego pasterza…

Zabawa, która przyniosła tak wiele radości, pokazała w prosty sposób jak wygląda nasze życie. Pasterzem jest oczywiście Pan Jezus, a pogubionymi owcami każdy z nas. Więc kim są wilki?

Wilkami są te wszystkie rzeczy, które odciągają nas od Pana Jezusa i skutecznie utrudniają w podążaniu za Jego głosem. Mogą to być gry, filmy, pokusy i przyjemności życia, które z pozoru wydają się bardzo atrakcyjne, a w rzeczywistości „wyrywają” nas z rąk Pasterza.

Następne Spotkanie z Ewangelią już za tydzień. Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia można obejrzeć w galerii na naszym parafialnym Facebook’u:  http://www.facebook.com/ParafiaChrystusaKrolaWBilgoraju/photos/