Aktualności Z życia parafii

Pierwsza Komunia Święta A.D. 2022

21 maja 2022r. przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej przez 49 dzieci.

Pod okiem ks. proboszcza dzieci przez długi czas przygotowywały się do tego wyjątkowego dnia. Na każdej z prób ćwiczyły pieśni, odpowiednie ustawienie, czytania czy sposób podchodzenia do Komunii św.

Przy takiej gromadce wcale nie było łatwo wszystko ogarnąć ale dzięki dobrej współpracy i staraniom, dzieci poradziły sobie doskonale.

W Niedzielę wszystko było dopięte na ostatni guzik, pojawili się zaproszeni goście, Kościół wysprzątany i udekorowany, a dzieci ubrane w piękne białe stroje.

To wyjątkowy czas – mówił podczas Homilii ks. Łukasz – ponieważ przyjmiecie Pana Jezusa pod postacią Chleba i Wina. On daje wam całego Siebie i wszystko co przyniósł jako Zbawiciel

Ks. Łukasz opowiedział dzieciom o bożonarodzeniowych życzeniach małego Józia, który prosił Jezusa o zielony ornat, mszał i Serce Jezusa.

„Kto z was chciałby dostać mszał? – pytał kapłan dodając, że nie zdziwiłby się gdyby nikt z dzieci nie wiedział co to takiego. Tłumaczył zebranym czym są te trzy rzeczy, o które poprosił mały chłopiec. Te pragnienia zapisane w liście do Jezusa odzwierciedlały stan serca i czystość intencji małego Józefa.

Życzę Wam, by Pan Jezus zamieszkał w waszych sercach i miał tam Swoje miejsce przez całe wasze życie.

/Foto: Michał Sobaszek – dziękujemy./