Aktualności Z życia parafii

Początek Roku Szkolnego 2019/2020

„80 lat temu, pierwszego września 1939 roku, nie dało się usłyszeć pierwszego dzwonka i uczniów idących i wracających z pierwszego dnia szkoły. Zamiast tego, dało się wtedy słyszeć odgłosy wybuchających bomb, strzelających karabinów, walących się budynków, płacz i przerażenie dzieci, młodzieży, dorosłych i starszych.” – mówił ks. Radosław wspominając przerażające wydarzenia wybuchu II wojny światowej.

W kazaniu na Mszy św. rozpoczynającej nowy rok szkolny i katechetyczny 2019/2020, tłumaczył zebranym dzieciom i młodzieży, że do życia potrzebny jest nam Pan Bóg, który i daje i odbiera, łącznie z życiem i pokarmem.

„Czy kochacie Polskę – swoją Ojczyznę?”– pytał kapłan.

„Ojczyzna, w której żyjemy i którą wy będziecie tworzyć, potrzebuje ludzi mądrych, wykształconych i wielkich patriotów. A szkoła, jeśli tylko będziecie chcieli się uczyć, takimi właśnie was uczyni i ukształtuje. „

Po raz pierwszy w naszym kościele byli przedstawiciele i uczniowie aż trzech różnych szkół. Bowiem na terenie naszej parafii od tego roku będzie funkcjonowała również Prywatna Szkoła Podstawowa.

Uczniowie szkół powitali nowych księży. Wręczyli im wiązanki kwiatów i życzyli samych serdeczności.