Z życia parafii

Polscy księża Mistrzami Europy w halowej piłce nożnej!

W dniach 5-8 lutego br. w Brescii we Włoszech, odbyły się XII Mistrzostwa Europy Księży w Halowej Piłce Nożnej.

Szesnaście drużyn w różnych krajów Europy pojawiło się na boisku, by rywalizować o upragnione trofeum – Puchar Mistrzów. W reprezentacji Polski zagrało czterech księży z naszej Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej: ks. Tomasz Winogrodzki, ks. Maciej Lewandowski, ks. Paweł Derylak i ks. Krzysztof Sosnowski. Tym razem wśród polskich zawodników zabrakło ks. Marka Mazurka. Chociaż nie mógł wesprzeć ich na boisku, całym sercem wspierał ich swoją modlitwą.

Swoje spotkanie księża rozpoczęli od uroczystej Mszy świętej w kościele San Giacinto celebrowanej przez Ks. Biskupa  Gianni Ambrosio. Następnego dnia kapłani mieli możliwość odwiedzenia domu, w którym narodził się błogosławiony Paweł VI, a po Mszy św. celebrowanej przez Biskupa Brescii, ks. Pierantonio Tremolada, udali się do ośrodka sportowego w San Filippo i Gussago, by rozegrać mecze grupowe.

Już od samego początku nasi księża pokazali na co ich stać. W pierwszym meczu pokonali Białoruś (6:0), w kolejnym Czechy (9:0), a w ostatnim grupowym meczu Austrię (2:0).  W ćwierćfinale wygrali natomiast z Chorwacją (3:1).

W czwartek reprezentacja Polski rozegrała wspaniałe mecze i w półfinale pokonała Węgry (3:0). W finale Polska grała zaś z Portugalią i oczywiście wygrała 1:0, tym samym zdobywając złoto.

To była wielka radość nie tylko dla polskich księży, ale również dla wszystkich naszych parafian, którzy z przejęciem śledzili przebieg Mistrzostw.

fot. echodnia.eu

Skład Reprezentacji Polski Księży – mistrzów Europy 2018
Marek Łosak, kapitan, diecezja kielecka – Pińczów,
Edward Giemza, diec. kielecka – Sędziszów,
Krzysztof Banasik, diec. kielecka – Caritas,
Grzegorz Pastorczyk, diec. kielecka – Koniecpol,
Dariusz Snochowski, diec. kielecka – student KUL,
Mateusz Jędrocha, diec. kielecka – Stopnica,
Tomasz Winogrodzki, diec. zamojsko-lubaczowska,
Maciej Lewandowski, diec. zamojsko-lubaczowska,
Bogusław Krok, diec. przemyska,
Damian Stala, diec. sandomierska,
Paweł Derylak, diec. zamojsko-lubaczowska,
Krzysztof Sosnowski, diec. zamojsko-lubaczowska,
ojciec Ezechiel, diec. przemyska (przez kilka lat pracował w Opatowie),
Marcin Olszewski, diec. sosnowiecka.

Trenerem jest Marek Parzyszek, były piłkarz Korony Kielce, który obecnie odpowiada za szkolenie grup młodzieżowych w tym klubie, a kierownikiem drużyny Dariusz Meresiński, burmistrz Daleszyc.

Fragment meczu, moment ogłoszenia wyników Mistrzostw i wręczenie pucharu możecie obejrzeć na stronie internetowej echodnia.eu  –  TUTAJ

 

Jednym z celów tych spotkań było promowanie kapłańskiego braterstwa na poziomie europejskim i za pomocą piłki nożnej umacnianie przyjaźni pomiędzy wspólnotami katolików w całej Europie.

Bardzo dziękujemy za moc wrażeń i gorąco GRATULUJEMY wygranej!!