Aktualności Z życia parafii

Polska pod Krzyżem

W nocy z 13 na 14 września br., pięćdziesięcioosobowa grupa pielgrzymów wyruszyła autokarem do Włocławka, by wspólnie z tysiącami wiernych, wziąć udział w wydarzeniu Polska pod Krzyżem.

Po ośmiu godzinach jazdy, dotarli na miejsce wczesnym rankiem. Byli jednymi z pierwszych, którzy pojawili się na placu lotniska Kruszyn. Niska temperatura i zimny wiatr nie ostudziły ich zapału. Z radością zajęli miejsce w swoim sektorze i w modlitewnym skupieniu oczekiwali rozpoczęcia uroczystości.

A było na co czekać! Program spotkania był niesamowicie bogaty. Najpierw różaniec, następnie konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie” pana Lecha Dokowicza, koronka, Msza święta, konferencja ks. Dolindo Ruotolo oraz Joanny Bątkiewicz-Brożek.

Wszyscy z radością uczestniczyli w kolejnych punktach programu.

O godz. 20.00 rozpoczęła się Droga Krzyżowa. Rzesze wiernych ze świecami w dłoniach zebranych wokół Krzyża i Pana Jezusa obecnego w Przenajświętszym Sakramencie. Przejmujące świadectwa i atmosfera modlitwy pozwoliły skupić się na tym co najważniejsze – na męce Jezusa Chrystusa.

To wspaniałe wydarzenie umocniło wiarę każdego, kto brał w nim udział. Bogu niech będą dzięki za ten czas!