Aktualności Z życia parafii

Powitanie nowych kapłanów

Zgodnie z decyzją księdza biskupa Mariana Rojka, od 16 sierpnia br. mamy w naszej parafii dwóch nowych księży. Są nimi ks. Radosław Sokołowski i ks. Paweł Kostrubiec.

18 sierpnia br. ks. proboszcz Józef Michalik oficjalnie powitał i przedstawił nowych kapłanów. Na Mszy św. o godz. 12.00 przedstawiciele parafii wręczyli im kwiaty, życząc opieki Matki Najświętszej i obiecując modlitwę.

„Z radością witamy Was w naszej parafii. Życzymy Wam Bożego błogosławieństwa, obfitości Bożych darów. Życzymy abyście w naszej parafii doświadczali serdeczności, życzliwości i dobroci. Niech w Waszych sercach gości miłość, radość i pokój. Niech każdy dzień z nami i wśród nas, będzie dla Was radosną służbą Panu Bogu i ludziom.”

„Świat nie zaczyna się i nie kończy na jednym księdzu, ani nawet na tysiącu. Nasz świat i nasze życie zaczyna się i kończy na ciągłym poszukiwaniu słowa prawdy, które daje życie wieczne. I tak idźmy przez życie wsłuchując się w słowa prawdy, w Słowo Boże, odczytując to Słowo. Wtedy będziemy blisko Boga, będziemy mieć tą pełnię życia i duchowy rozwój. Idźmy w to życie wspólnie z nowymi kapłanami: z księdzem Pawłem i księdzem Radkiem, tworząc jedną wspólnotę, która będzie wspólnotą otwartą na Słowo Boże, na bliźnich, na wszystkich , którzy będą gromadzić się w naszym kościele.” – mówił ks. proboszcz.