Aktualności Z życia parafii

Pożegnanie ks. Macieja

22 czerwca 2019r ks. Biskup Marian Rojek ogłosił decyzje personalne. Wśród księży, którzy z dniem 16 sierpnia br. mieli zmienić parafię znalazł się również nasz ks. Maciej Lewandowski.

Informacja ta, chociaż spodziewana i nieunikniona, napełniła smutkiem wszystkich mieszkańców parafii. Ks. Maciej był u nas 5 lat. Przez ten czas zdążyliśmy go nie tylko poznać, ale też przywiązać się do niego. Stał się taki po prostu „nasz”. Wiemy jednak, że nie możemy zatrzymać go tylko dla siebie. Swoim kapłaństwem i talentami będzie odtąd posługiwał w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, a my z serca życzymy mu obfitych łask Bożych.

11 sierpnia br, na Mszy świętej o godz. 12.00, przedstawiciele parafii złożyli księdzu Maciejowi gorące podziękowania za dotychczasową posługę, życząc wszystkiego najlepszego w nowej parafii.

„Drogi księże Macieju. Chcemy serdecznie podziękować za wszystko, co ksiądz dla nas zrobił przez te 5 lat. Dziękujemy za każde wspólne spotkanie i za tą wspaniałą atmosferę, która na nich panowała, przez co mogliśmy rosnąć przez cały czas w siłę. Za to, że biła od księdza niesamowita radość, co zachęcało nas do działania. Wszyscy polubiliśmy spędzać czas razem, a nasze cotygodniowe spotkania stały się nieodłącznym elementem w życiu każdego z nas. Dziękujemy za wspólne śpiewanie, ale też za czas, który nam ksiądz poświęcał. Dziękujemy za wspólne wyjazdy, ogniska, wieczory filmowe, dzięki którym mogliśmy się integrować i lepiej poznawać. Za każdy uśmiech, wsparcie i po prostu bycie przy nas w każdej ciężkiej, jak i radosnej sytuacji. Za to, że potrafił ksiądz przemówić do młodzieży w taki sposób, aby zmotywować ich do niesamowitych rzeczy i przemyśleń. Życzymy od siebie wszystkiego co najlepsze, wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa, wspaniałych ludzi spotkanych na swojej drodze, pogody ducha oraz samych sukcesów. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz się spotkamy.”

Księże Macieju, w naszych sercach i pamięci pozostaniesz na zawsze. Będziemy wspierać Cię naszymi modlitwami.

Ksiądz Proboszcz Józef Michalik również wyraził ogromną wdzięczność ks. Maciejowi za posługę. Porównując go do Abrahama, który w posłuszeństwie wyrusza w nieznane, by tam posługiwać i uwielbiać Pana Boga, z serca mu błogosławił i życzył wielu sił i opieki Matki Najświętszej.

Ks. Maciej opiekował się w naszej parafii m.in. zespołem młodzieżowym, z którym nagrał teledysk do jednej z pięknych pieśni religijnych, który można obejrzeć na naszym parafialnym kanale You Tube.

Księże Macieju, dziękujemy!