Aktualności Z życia parafii

Pożegnanie ks. Pawła

Wydaje się jakbyśmy wczoraj witali go w naszej parafii, a dziś już musimy się z nim pożegnać…

Ks. Paweł Kostrubiec był wikariuszem naszej parafii dokładnie od 17 sierpnia 2019r. Przez rok służył nam nie tylko odprawiając nabożeństwa i spowiadając ale również prowadząc wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca, w której m.in. głosił konferencje i służył duchowym wsparciem. Był też opiekunem zespołu młodzieżowego Communico i scholi dziecięcej Królewskie Skowronki.

W połowie sierpnia bieżącego roku, zgodnie z decyzją ks. biskupa, ks. Paweł przeprowadzi się do parafii pw. św. Leonarda w Tyszowcach.

W sobotę, 1 sierpnia, wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zorganizowała spotkanie pożegnalne przy kawie i ciastku, gdzie wyrazili księdzu swoje szczere podziękowania za posługę. Pomimo smutku, że ich współpraca tak szybko się kończy, było też sporo radości ze wspomnień minionego roku i życzenia, by w nowej parafii został przyjęty z otwartymi ramionami.

Natomiast w niedzielę, 2 sierpnia, za posługę w parafii dziękowali mu przedstawiciele parafii i zespołu młodzieżowego.

„Dziękujemy za każde wspólne spotkanie i wspaniała atmosferę, która towarzyszyła nam podczas prób. Za to, że biła od księdza niesamowita energia i chęci do samorealizacji. Dziękujemy za wspólne śpiewanie, ale też za czas, który nam ksiądz poświęcił. Dziękujemy za głoszone Słowo Boże, którym ksiądz potrafił nam poprawić humor oraz za wszystkie dobre rady, które nam ksiądz udzielił. Za otwarcie i każdy uśmiech. Za bycie przy nas w trudnych, jak i radosnych chwilach.

Życzymy księdzu wszystkiego co najlepsze, wielu łask i błogosławieństwa Bożego, wspaniałych ludzi spotkanych na swojej drodze, pogody ducha i samych sukcesów. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz się spotkamy. Szczęść Boże.”

Drogi księże Pawle – niech Bóg Ci błogosławi!