Z życia parafii

Przyjaciele Oblubieńca świętowali w Warszawie

Przyjaciele Oblubieńca to jedna z wielu wspólnot działających w naszej parafii. Na cotygodniowych spotkaniach formacyjnych wspólnie się modlą, śpiewają pieśni uwielbienia i dzielą doświadczeniem Boga w swoim życiu. Raz w roku spotykają się też na Patronalnym Święcie Wspólnoty, na które zjeżdżają się członkowie z całej Polski i z poza jej granic. Razem świętują dziękując Bogu za rok formacji.

W tym roku, 23 czerwca, spotkali się w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej. Hasło przewodnie święta brzmiało: Zawierzyć Opatrzności.

Wśród blisko 4 tysięcy zebranych w Świątyni osób, znalazło się również ponad czterdziestu naszych parafian.

W Święcie Wspólnoty wzięło udział pięćdziesięciu jeden księży, wielu kleryków i świeckich zaangażowanych w ewangelizację.

To był wspaniały i radosny czas dający odczuć siłę wspólnoty jaką są Przyjaciele Oblubieńca. Tradycyjnie miało też miejsce Nabożeństwo Posłania nowych odpowiedzialnych za wspólnoty i wręczenie Statuetek Przyjaciela Przyjaciół. Jedną z nich otrzymał ks. Krystian Malec – kapłan niezwykle bliski tej wspólnocie.

Obecnie przed Wspólnotą Przyjaciele Oblubieńca czas formacji wakacyjnej. Ogarniajmy ich swoją modlitwą, tak jak i oni ogarniają nią całą naszą parafię.

Zdjęcia można obejrzeć w galerii na naszym parafialnym Facebook’u:  http://www.facebook.com/ParafiaChrystusaKrolaWBilgoraju/photos/