Aktualności Z życia parafii

Rocznica I Komunii Świętej

23 maja 2021 roku podczas Mszy świętej o godz. 12.00 świętowaliśmy Rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej.

Dzieci , które w ubiegłym roku przyjmowały po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa, tego dnia ubrane w komunijne alby dziękowały Panu Bogu za dar Komunii Świętej.

Ks. Radosław podczas Homilii tłumaczył wartość Eucharystii podając przykład cudu eucharystycznego, który miał miejsce w Buenos Aires. Mówił również o czterech postanowieniach św. Dominika Savio, patrona dzieci, młodzieży i ministrantów. „Zachowały się cztery postanowienia, które podjął on z okazji przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej i przestrzegał przez całe życie. 1. Będę często się spowiadał i przyjmował Komunię Świętą. 2. Będę dni święte święcił. 3. Moimi przyjaciółmi będą Jezus i Maryja. 4. Raczej śmierć niż grzech.”

Kapłan zachęcał, aby dzieci świętujące swoją rocznicę wzięli przykład ze świętego patrona. „Spróbujcie zapamiętać te krótkie cztery postanowienia – mówił – lub sami spróbujcie ułożyć jakieś swoje obietnice, których będziecie się w życiu trzymać i które was będą mobilizować do świętego i pięknego życia na tym świecie.”