Budowa Z życia parafii

Ruszyły kolejne prace przy kościele

Prace przy rozbiórce małego kościoła, wykuwanie bruzd pod system sygnalizacji pożarowej i układanie płytek  chodnikowych przy plebanii, a to wszystko tego samego dnia – 7 sierpnia br.

Prace przy rozbiórce wnętrza małego kościoła ruszyły dzień  wcześniej, czyli w poniedziałek 6 sierpnia. Zaglądając do niego w południe następnego dnia, można było przeżyć niemały szok.  W miejscu, gdzie jeszcze niedawno stał ołtarz, teraz jest pełno pianki, która izolowała sufit.

 

 

Na rusztowaniu panowie odrywają boazerię, kilka kroków dalej lektorzy ściągają metalowe zabezpieczenia z okien, by za chwilę oderwać framugi i wyjąć szyby. Na chór lepiej już nie wchodzić. Kręte schodki jeszcze są, ale brakuje już balustrady.

Całe wnętrze kościoła jest w rozsypce i z dnia na dzień będzie pustoszało jeszcze bardziej, bowiem już niedługo planowane jest wyburzanie murów.

W nowym, dużym kościele również trwają prace. Ekipa z Modliborzyc wykuwa bruzdy w ścianach do położenia instalacji sygnalizacji pożarowej. Pomimo zabezpieczeń, biały pył osiada dosłownie wszędzie. Całość potrwa ok 3 tygodnie.

 

Gdy w obu budynkach słychać było kucie, wiercenie i stukanie, na zewnątrz przy plebani powstawał wąski chodnik z kostki.

Zdjęcia można obejrzeć w galerii na naszym parafialnym Facebook’u:  http://www.facebook.com/ParafiaChrystusaKrolaWBilgoraju/photos/