Z życia parafii

Święty Mikołaj w naszym kościele

Ubrany był w piękny, czerwony strój biskupi, a w ręku trzymał długą laskę. Miał ze sobą kilka wielkich worków z prezentami. Mówił, że to wszystko dla dzieci z naszej parafii, które przez cały rok starały się być bardzo grzeczne.

Mowa oczywiście o św. Mikołaju, który odpowiadając na zaproszenie ks. proboszcza, 6 grudnia br., po Mszy św. wieczornej, wołając radośnie „Szczęść Boże!” uroczyście wkroczył do naszego kościoła.

 

Ks. proboszcz serdecznie powitał Świętego Mikołaja, podziękował mu za przybycie i zapewnił, że w naszej parafii są same grzeczne dzieci.

 

 

 

 

 

 

Święty Mikołaj miał przygotowane prezenty dla wszystkich ministrantów i scholanek. Pamiętał również o prezencie dla pana Eugeniusza, naszego kościelnego, który obchodził 10- rocznicę pracy w naszej parafii. Dziękując mu za dotychczasową posługę, wszyscy zebrani odśpiewali mu życzenia zdrowia, szczęścia i błogosławieństwa przez ręce Maryi.

 

 

 

Dzieci z niecierpliwością czekały, by móc otrzymać prezent. Jedne podchodziły spokojnie i z poważną miną, inne wręcz w podskokach i nie mogąc powstrzymać uśmiechu. Każde z nich z radością pozowało do pamiątkowego zdjęcia ze Świętym Mikołajem.

Święty Mikołaj miał prezent dla każdego dziecka. Żadne nie wyszło z kościoła z pustymi rekami. 

 

 

 

 

 

W swoim obszernym worku znalazł również prezent dla ks. Macieja. Wygląda na to, ze on tez przez cały rok był bardzo grzeczny. 🙂

Zdjęcia można obejrzeć w galerii na naszym parafialnym Facebook’u:  http://www.facebook.com/ParafiaChrystusaKrolaWBilgoraju/photos/