Aktualności Z życia parafii

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – odpust parafialny

25 listopada obchodziliśmy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Mszę św. odpustową celebrowali: ks. Józef Bednarski, ks. Adam Marek i ks. dr  Tomasz Radliński. Ponadto przybyło wielu księży z pobliskich parafii, którzy posługiwali w konfesjonałach.

„Ta dzisiejsza uroczystość jest okazją, abyśmy jeszcze bardziej przyjrzeli się co to za Król? Jaki jest życiorys Tego Króla?” – mówił ks. Józef Bednarski wspominając narodziny Pana Jezusa w betlejemskim żłobie. W Homilii tłumaczył jak wyglądało życie naszego Króla od chwili Jego narodzin, aż do śmierci na krzyżu.

Ksiądz Józef opowiedział również historię młodego człowieka, który, pomimo okrutnych tortur, nie wyparł się Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 

 

Na zakończenie uroczystej Mszy św. miało miejsce wystawienie Przenajświętszego Sakramentu, wspólne odmówienie litanii do Chrystusa Króla i odnowienie aktu oddania Chrystusowi Królowi naszej parafii.

 

Zdjęcia można obejrzeć w galerii na naszym parafialnym Facebook’u:  http://www.facebook.com/ParafiaChrystusaKrolaWBilgoraju/photos/