Z życia parafii

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – odpust parafialny

26 listopada br. w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata obchodziliśmy odpust parafialny. Mszę św. koncelebrowali ks. Jarosław Pukaluk, ks. Adam Marek, ks. dr Tomasz Radliński i ks. Krzysztof Paluch.

W naszym kościele gościliśmy wielu księży, którzy przybyli, by posługiwać w konfesjonałach i wspólnie z nami świętować.

„Chrystus kocha człowieka za darmo! Trzeba współczesnemu człowiekowi odkryć prawdę o Chrystusie kochającym, o Chrystusie, który szuka człowieka wychodząc mu na przeciw” – mówił ks. Jarosław Pukaluk podczas swojej Homilii.

Ks. Pukaluk tłumaczył, że musimy odnajdywać Chrystusa w drugim człowieku, często tak bardzo cierpiącym.

Po uroczystej Mszy św. odmówiliśmy Litanię do Chrystusa Króla i w akcie zawierzenia oddaliśmy naszą parafię i samych siebie Sercu Jezusa.

O piękną muzyczną oprawę Mszy św. zadbał nasz parafialny zespół młodzieżowy.

Po błogosławieństwie ks. proboszcz Józef Michalik złożył serdeczne podziękowania przybyłym księżom, gościom i młodzieży za wspólną modlitwę i za przygotowanie tej wyjątkowej Liturgii.

Po zakończonym nabożeństwie, mogliśmy udać się na zewnątrz, by na rozstawionych na parkingu straganach zakupić kolorowe pamiątki.

Na naszym parafialnym kanale YouTube można obejrzeć fragment Mszy świętej odpustowej.

Zdjęcia można obejrzeć w galerii na naszym parafialnym Facebook’u:  http://www.facebook.com/ParafiaChrystusaKrolaWBilgoraju/photos/