Budowa Z życia parafii

W bocznej nawie stanął ołtarz z Matką Bożą

Nie od wczoraj cieszymy się pięknym, dużym kościołem, a nadal większość z nas mówi o nim” nowy”. Być może dlatego, że do tego „starego” mniejszego czujemy wielki sentyment. Pamiętamy jeszcze czasy, gdy był małą kapliczką o powierzchni połowę mniejszej niż obecnie. Pamiętamy też jak wyglądały w nim uroczystości, niedzielne Msze święte, Chrzty i Pierwsze Komunie Św. Pamiętamy jak było w nim tłoczno, ale jakże przytulnie. Dzisiaj przychodząc na Msze święte do dużego kościoła jest nam o wiele wygodniej. Zachwycamy się jego wspaniałym i przestronnym wnętrzem.

W przyszłości jednak, spełniając szereg przepisów i wymogów prawnych, mały kościół zostanie rozebrany. Już od dawna nie odprawiane są w nim Msze św. Teraz wręcz „świeci pustkami”.

W czwartek, 12 lipca br. rozpoczęły się prace nad przeniesieniem jego pięknego ołtarza do bocznej nawy dużego kościoła.

Nie było to łatwe zadanie. Drewniana konstrukcja była nie tylko przykręcona do sklepienia sufitu, ale miała też wmurowaną w podłogę część podstawy. 

Do tego wymiary ołtarza były znacznie większe niż drzwi kościoła. Panowie musieli włożyć naprawdę sporo pracy i wysiłku, by bezpiecznie i bez uszczerbku przenieść ołtarz na nowe miejsce.

W poniedziałek 16 lipca br., po wieczornej Mszy św., dzięki współpracy szesnastu mężczyzn ołtarz został pomyślnie ustawiony w bocznej nawie dużego kościoła.

Na powrót postawiono też tabernakulum i zawieszono obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Całość wygląda naprawdę pięknie.

Bardzo dziękujemy wszystkim panom zaangażowanym w prace przy przenoszeniu i ustawianiu ołtarza. Niech dobry Bóg obdarza Was swoimi łaskami!

Zdjęcia można obejrzeć w galerii na naszym parafialnym Facebook’u:  http://www.facebook.com/ParafiaChrystusaKrolaWBilgoraju/photos/