Aktualności Z życia parafii

Wakacyjne rekolekcje Ruchu Focolari

W dniach 18-21.07.2019 odbyły się wakacyjne rekolekcje Ruchu Focolari na Białorusi.
W tym roku były w Mińsku, w ośrodku Caritasu. Z Polski pojechało 10 osób. Na Mariapoli uczestniczyło ok 110-120 osób w różnym wieku, od małych dzieci po osoby starsze. Celem tegorocznych rekolekcji było pogłębienie świadomości o działalności Ducha Świętego w Kościele i w codziennym życiu. Tradycyjnie była też pielgrzymka tym razem do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Żodzinie. Niespodzianką było zwiedzanie Biełazu- zakładu produkującego największe samochody na świecie używane w kopalniach i innych trudnych warunkach.

Odpoczywali nad Berezą i poznawali historię miejscowości. Były też spotkania indywidualne, rozmowy bez końca i pełna miłości i jedności atmosfera. Wspólna wieczorna zabawa, w której uczestniczyli wszyscy w bajce pt. „Duch Św. poszukuje twarzy” dostarczyła wiele radości i pozytywnych wrażeń. Śmiechu było co nie miara. Ostatniego dnia Mszę św. prowadził ks. biskup pomocniczy Mińska Aleksandr Jaszeuski, który specjalnie przyjechał na to spotkanie.

Uczestnikom rekolekcji trudno było się rozstać. Pożegnaniom towarzyszyły zapewnienia o pamięci, modlitwie i chęci spotkania za rok.