Z życia parafii

Wniebowstąpienie Pańskie i nasza wizja Nieba na Spotkaniu z Ewangelią

Pan wśród radości wstępuje do nieba.

Jak wygląda Niebo? Jak się do niego dostać? Czy w Niebie będzie można jeździć szybkimi samochodami i zajadać się słodką czekoladą?

W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego czytaliśmy, że Pan Jezus opuszcza swoich uczniów i wraca do domu Ojca. Na Spotkaniu z Ewangelią dzieci zastanawiały się nad słowami Pana Jezusa, który powiedział do swoich uczniów: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!”

Już po chwili zastanowienia dzieci wiedziały jak mogą głosić Dobrą Nowinę. Wspominając poprzednie Spotkanie z Ewangelią zgodnie przyznały, że mówienie ludziom o kochającym Ojcu w Niebie przynosi wielką radość zarówno głoszącym jak i słuchającym.

Każde z dzieci miało też swoją wizję Nieba, którą przedstawiły na ilustracjach. Puszczając wodze wyobraźni tworzyły obrazy Nieba pełnego radości i słodyczy.

Na barwnych ilustracjach znalazły się i szybkie auta i hamaki. Nie zabrakło też rodziny i Pana Jezusa, który w swej miłości pragnie dla nas wszystkiego co najlepsze.

Idźmy więc z radością głosić Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! 🙂

Zdjęcia można obejrzeć w galerii na naszym parafialnym Facebook’u:  http://www.facebook.com/ParafiaChrystusaKrolaWBilgoraju/photos/