Aktualności Z życia parafii

Wyjątkowa I Komunia Święta

Data 15 maja 2021 roku dla rodziców i bliskich trzech chłopców: Miłosza, Alana i Oliwiera, zostanie zapamiętana do końca życia.

To właśnie wtedy, w sobotnie przedpołudnie, chłopcy po raz pierwszy Przyjęli Komunię Świętą w naszym kościele z rąk ks. Radka Sokołowskiego.

Oliwier, Alan i Miłosz są uczniami Prywatnej Szkoły Podstawowej mieszczącej się na terenie naszej parafii. Są dziećmi potrzebującymi wyjątkowej troski, dlatego ta ważna uroczystość została przygotowana specjalnie z myślą o nich.

„Temat przyjęcia przez nasze dzieci Pierwszej Komunii Świętej pojawił się już niemal dwa lata temu. My, jako rodzice – bardzo chcieliśmy, aby chłopcy przystąpili do tego Sakramentu, chociaż zdawaliśmy sobie sprawę, że ze względu na ich niepełnosprawność nie będzie się to odbywało w sposób tradycyjny.” – mówiła mama Oliwiera. „Ks Radosław Sokołowski postawił na to, co jest najważniejsze tego dnia – czyli wdrożenie chłopaków w Eucharystię. Klasa z wielkim zaangażowaniem uczyła się pieśni, wezwań i modlitw, które są częścią Mszy świętej.”

„Jesteśmy bardzo wdzięczni Księdzu, naszym Paniom: Toli i Marzence oraz Dyrekcji naszej szkoły, za to, że zrobili wszystko, aby ten dzień był piękny i wyjątkowy, tak jak wyjątkowe są nasze dzieci. Oczywiście stres był bardzo duży, miałam wiele obaw, jak Oliwier sobie poradzi – ale ostatecznie wszystko udało się bardzo pięknie. Myślę, że głównie dlatego, że Oliwier, Miłosz i Alan czuli, że są otoczeni miłością i zrozumieniem w tym, jakże ważnym dla nas wszystkich dniu przyjęcia przez nich Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.”

Chłopcom, ich rodzicom i bliskim życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask!