Z życia parafii

Wyruszyli pieszo na Jasną Górę

Nie straszny im ani upał, ani deszcz. Założyli wygodne buty, w plecaki zapakowali butelki z wodą, wzięli do ręki różaniec i wyruszyli na spotkanie z Maryją.

Już po raz trzydziesty piąty pielgrzymi z naszej Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej maszerują do tronu Jasnogórskiej Pani. Niektórych z nich można by nazwać weteranami, bo ścieżki pielgrzymki znają już na pamięć. Wśród pielgrzymów są również i tacy, którzy idą po raz pierwszy. Czy się stresują? Z pewnością trochę tak, ale wszechobecna radość udziela się im zdecydowanie mocniej niż jakikolwiek strach czy stres.

Z Biłgoraja startowali spod Sanktuarium św. Marii Magdaleny 4 sierpnia br. Pielgrzymka rozpoczęła się jednak dwa dni wcześniej w Zamościu, skąd wyszli też i ci młodzi z poniższego zdjęcia. Bolące i obrzęknięte stopy obsypywali pudrem, by chociaż trochę złagodzić ból. Na pocieszenie, że z każdym dniem będzie bolało troszkę mniej, odpowiadają z uśmiechem: Na pewno z każdym dniem pęcherze będą mniej bolące. 

Pod jednym wspólnym sztandarem wyruszyli pątnicy z różnych biłgorajskich parafii. Również z naszej znalazło się kilku chętnych. Wśród nich była i nasza młodzież. Lektor Jasiek, zamiast plecaka, dostał na drogę głośniki. Przynajmniej będzie wszystko doskonale słyszał. 😉

Patrząc na te uśmiechnięte twarze, aż chce się pójść razem z nimi. Piesza pielgrzymka nie jest jednak wycieczką, czy turystyczną atrakcją. Są to wyjątkowe rekolekcje, które pomimo zmęczenia, bólu i ogólnego wyczerpania dają niesamowitą energię do życia i pomagają przybliżyć się do samego Boga.

Przed nimi daleka droga, ale jakże wspaniały cel! Niosą nie tylko plecaki z wodą, ale przede wszystkim dźwigają bagaż życiowych problemów, trosk i intencje, które chcą złożyć przed obliczem Matki Bożej. 

Idzie z nimi sam Pan Jezus, więc na pewno dadzą radę!

Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach!

Zdjęcia można obejrzeć w galerii na naszym parafialnym Facebook’u:  http://www.facebook.com/ParafiaChrystusaKrolaWBilgoraju/photos/