Aktualności Z życia parafii

Wyśpiewali uwielbienie Jezusowi

Już nie po raz pierwszy w naszej parafii organizowany był Wieczór Uwielbienia. Takie modlitewne spotkania stały się już niejako tradycją i odbywają się średnio co dwa miesiące.

Każdy z takich Wieczorów Uwielbienia tematycznie przygotowywany jest w nawiązaniu do wydarzenia, które poprzedza lub po którym ma miejsce. Na przykład w grudniu było Uwielbienie Nowonarodzonego Jezusa, w lutym (Walentynki) myślą przewodnią było wyznanie miłości Panu Bogu, w kwietniu (Niedziela Miłosierdzia) czytane były fragmenty z Dzienniczka św. Siostry Faustyny, natomiast 25 maja br. Wieczór Uwielbienia odbył się dwa dni po Zesłaniu Ducha Świętego, dlatego też w modlitwach wierni prosili Boga o Dary Ducha Świętego.

„Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych – osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami – do zbawienia.”

Prowadzący Wieczór Uwielbienia zachęcali zgromadzonych wiernych do wyznania wiary w Boga, stanięcia w prawdzie i odrzucenia grzechu, przebaczenia wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób nas skrzywdzili i ogłoszenia Jezusa Panem swojego życia.

Po błogosławieństwie Przenajświętszym Sakramentem i odśpiewaniu radosnej pieśni „Śpiewajmy Mu, dziękujmy Mu, Jego Miłość przetrwa wiecznie!” ks. Radosław podziękował wszystkim za wspólną modlitwę i gorąco zachęcił do udziału w następnym takim Wieczorze, który odbędzie się już wkrótce.

Diakonia Muzyczna wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca przy par. Chrystusa Króla w Biłgoraju

Niech Bóg będzie uwielbiony – teraz i na wieki!

Nagranie z Wieczoru Uwielbienia można obejrzeć na naszym parafialnym kanale YouTube: https://youtu.be/Uwi6_HOGDeM