Z życia parafii

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

„Prawdą jest, że w Komunii Świętej nie tylko my przyjmujemy Pana Jezusa do swojego serca, ale także On nas przyjmuje. Przyjmuje i przytula do Swojego serca.” – tłumaczył ks. proboszcz Józef Michalik podczas głoszonej Homilii podczas Mszy Św. kończącej Oktawę Bożego Ciała.

W czwartkowy wieczór 7 czerwca, procesją eucharystyczną zakończyła się Oktawa Bożego Ciała. Przez osiem dni mogliśmy brać udział w tych obchodach oddając cześć Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa ponownie przeszliśmy procesyjnie do czterech ołtarzy wokół kościoła, niosąc znaki naszej wiary. W procesji uczestniczyły również dzieci pierwszokomunijne i dziewczynki sypiące kwiatki. Na zakończenie obchodów zostały poświęcone przyniesione przez wiernych wianki uplecione z kwiatów i ziół, które są symbolem naszej pracy. Prosiliśmy aby Bóg zachował od zniszczenia naszą przyrodę, a zwłaszcza nasze plony, owoce i zioła lecznicze.

Zdjęcia można obejrzeć w galerii na naszym parafialnym Facebook’u:  http://www.facebook.com/ParafiaChrystusaKrolaWBilgoraju/photos/